Přijímáme nové členy!

Od září přijímáme do našeho oddílu chlapce od 10 let.

Kdo jsme?

Lvíčata, 4. chlapecký oddíl skautského střediska Vsetín, je jeden z nejstarších oddílů, který na vsetínském skautském středisku funguje. Nejstarší historie oddílu se začíná psát v 70. letech.

Skauting je celosvětové hnutí, které se zabývá výchovou dětí a mladých lidí. Skauti mají ve Vsetíně bohatou historii a mnohaletou tradici. Junák – český skaut, zaštiťující náš oddíl, je s počtem přes 67 000 členů největší výchovnou organizací v České republice.

Tábor Gápel 2015)

Co děláme?

Scházíme se na oddílových schůzkách každý druhý pátek v klubovně na skautském středisku na Rybníkách od 16.30 do 18.15. V průběhu roku jezdíme na jednodenní nebo vícedenní výpravy do přírody a dvakrát ročně pořádáme tábor. O jarních prázdninách se vydáváme na tzv. jarní tábor poznat některé z našich velkých měst, v minulosti jsme navštívili např. Liberec, Karlovy Vary, Plzeň nebo Kolín.

O letních prázdninách vyrážíme tábořit do přírody v indiánských stanech teepee, které si sami postavíme. V únoru pořádáme tradiční městskou hru Hon na Širokka inspirovanou příběhem Rychlých šípů Jaroslava Foglara.

Lvíčata bezpečně poznáte podle světle modrých triček se lvem na prsou.

Putovní tábor 2019 (IQLandia Liberec)

Jak se přidat?

Přijďte nás navštívit na zahajovací oddílovou schůzku v pátek 4. září v 16.30 nebo na jakoukoliv jinou oddílovku (dle plánu akcí). Naše klubovna se nachází v nejvyšším patře skautského domu (Záviše Kalandry 1290). Oddílové schůzky probíhají každý druhý pátek v klubovně na skautském středisku na Rybníkách od 16.30 do 18.15. Těšíme se na všechny, kteří chtějí zažít dobrodružství skautingu!