Kdo jsme?

Jsme jeden z nejstarších chlapeckých oddílů v okrese Vsetín. Naše nejstarší historie se datuje do roku 1973, kdy se skupinka několika kluků odtrhla od tehdejšího pionýrského oddílu Zálesák (dnešní Trojka). Takto vznikl pionýrský oddí Lvíčata, který fungoval do roku 1978 a který byl koedukovaný. 2. listopadu roku 1979 došlo k znovuzaložení oddílu, kdy byl náš oddíl tomícký a fungoval pod TJ Slovan Vsetín. Na sklonku roku 1989 se stal náš oddíl skautským.

V současné době má náš oddíl dvě družiny – družinu Hrochů a Rysů. Celkem má oddíl zhruba 20 členů. Družiny se scházejí vždy jednou týdně na družinovkách a celý oddíl se schází jednou za čtrnáct dní na oddílovkách. Přibližně jednou za měsíc pořádáme výpravy. Občas vyrazíme na vícedenní výpravy na některou z chalup a v letních obdobích pod stany. Dvakrát do roka jezdíme na tábory. O jarních prázdninách vyrážíme na jarní tábor, který se koná většinou ve městech a o letních prázdninách táboříme čtrnáct dní v indiánských stanech tee-pee.

Kromě toho rádi cestujeme, kdy se rádi vypravíme do přírody, ale i do města, či nějakého toho hradu, zámku, či muzea. Velmi rádi sportujeme, kdy asi nejoblíbenějšími hrami jsou florbal a fotbal. Velmi často si chodíme do lázní zaplavat a občas se někam vydáváme na lodích. Když je venku škaredě, tak se něco naučíme a nebo si zahrajeme deskové hry.

Náš oddílový pokřik

My jsme Lvíčata, veselá vsetínská mláďata.
Smějeme se bavíme, úkoly vždy plníme!
Lvíče na každý den
Buď připraven!