Letní tábor 2021

Plánujeme tábor na léto 2021! Všichni věříme, že bude moct proběhnout. Ke dni 10. 6. však stále neznáme přesné pravidla, které budou v letošní výjimečné situaci platit! Předpokládá se však, že všichni účastníci budou muset před táborem absolvovat PCR test! Doporučujeme si rezervovat odběr co nejdříve.

Letos budeme tábořit na stejném místě jako loni – ve Velkých Karlovicích na Bonanze (pod Polanou). Novinkou je zakončení táboru společným putováním, na které vyrazíme přímo z tábořiště.

Prosíme o předběžnou informaci o účasti na táboře sms/e-mailem.

Aktualita 28. 6.: Ze seznamu věcí nám vypadly ochranné (pracovní) čiré brýle. Prosíme, kdo můžete, zkuste si je ještě sehnat (bývají v pracovních potřebách).

Aktualita 25. 6.: Doplněny informace o srazu na tábor a sběru banánovek, přidaná bezinfekčnost.

Aktualita 22. 6.: Informace k hromadnému PCR testu jsou v sekci hromadný PCR test.

Aktualita 17. 6.: Pravidla se opět změnily. Snad jde již o finální verzi. Oficiálně by měly být schváleny vládou v pondělí 21. června. Více v sekci testování.

Aktualita 16. 6.: Již potřetí se během 7 dnů změnily pravidla pro tábory. Bohužel nedá se předpokládat absolutně nic. Máme možnost hromadně jít na PCR testy do vsetínské nemocnice 28.6. mezi 13.00-13.30. U testu však musí být přítomný zákonný zástupce. Prosíme o informaci do pátku 18.6., zda je o toto hromadné testování zájem.

Odjezd a příjezd

Přihláška, bezinfekčnost, platba, testování

Pro účast na táboře je nutné vyplnit a odevzdat příhlášku společně s posudkem o zdravotní způsobilosti (tento posudek platí 2 roky). Tyto dokumenty vybíráme společně s účastnickým poplatkem na oddílovkách (případně v den odjezdu na srazu).

Dále na srazu vybíráme potvrzení o bezinfekčnosti, pojištěnecké průkazky (stačí kopie) a případně léky (po domluvě).

Pokud vám tábor proplácí zaměstnavatel z FKSP, pošlete nám (e-mailem) prosím co nejdříve informace k vystavení faktury, kterou vám zašleme zpět k proplacení.

Testování

Letos bude nezbytné, aby všichni účastníci splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):

Pokud to bude alespoň trochu možné, využijte prosím možnost PCR testování (každý má nárok na 2 testy za měsíc zdarma), abychom nemuseli řešit přetestování na tábořišti. V opačném případě musí mít daný účastník s sebou připravený samotest.

Hromadný PCR test

Pro ty, kteří se předem přihlásili, máme domluvené PCR testovaní ve Vsetínské nemocnici. Na toto testování se nepřihlašujte skrze nemocniční systém. Stačí dojít v pondělí 28. června mezi 13.00 až 13.30 na odběrové místo (v prostorách infekční ambulance Vsetínské nemocnice – pavilon K, Čtyřlístek, vstup z nájezdové rampy samostatným označeným vchodem) a říct, že jdete na PCR test na skautský tábor. Mladší 15 let musí mít s sebou zákonného zástupce; starší 15 let nemusí, stačí jim občanka a kartička pojištovny.

Doporučený seznam vybavení

Ideální je oblečení bez výrazných barev, pokud možno takové, u kterého nebude vadit případné poškození. Výrazně nedoporučujeme s sebou vozit mobilní telefon ani jinou elektroniku. Používání telefonů narušuje program tábora, nemůžeme zamezit případnému poškození těchto zařízení a na tábořišti není elektřina. V případě spojení s dítětem můžete využít výše zveřejněný telefon na vedoucího.

Dále prosím nechte doma větší množství sladkostí a jídla. Z hygienických důvodů bude veškeré jídlo z domova nejpozději 2. den večer zabaveno.

Každý táborník si může (velmi doporučujeme) část věcí sbalit do banánovky, kterou doručí před táborem do klubovny v úterý 29. června v 18.00. Krabice mu bude odvezena na tábořiště společně s dalšími oddílovými věcmi. Před odchodem na puťák si opět bude moct každý táborník nechat odvézt v banánovce přebytečné věci na Vsetín. Zbytek věcí musí mít sbalený v batohu na zádech.

Poslední 4 dny bude probíhat puťák na Vsetín. Pro potřeby puťáku je nezbytné mít s sebou kvalitní batoh, do kterého si každý táborník sbalí věci na celou dobu puťáku – spacák, karimatku, část přístřešku, jídlo a pití, část věcí na vaření, oblečení a další osobní věci. Doporučujeme si dobře rozmyslet, jaké věci si s sebou každý vezme – čím lehčí batoh, tím lepší zážitky. Batoh na puťák bez jídla a pití by neměl v žádném případě přesáhnout 10 kg!

Doporučený seznam vybavení:

Informace se budeme snažit průběžně doplňovat…

Tábor na Bonanze (červenec 2020)

« Plán akcí na měsíc červen 2021
Plán akcí na měsíc září 2021 »